۱۳۹۰ شهریور ۱, سه‌شنبه

راهپیمایی ایت الله صافی گلپایگ...مردم با حضورشان,حکومت را بشدت ترساندند
آيت الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد شيعه و هوادارانش روز دوشنبه در مشهد به سمت حرم امام رضا (ع) راهپيمايي كردند.
اين راهپيمايي غيردولتي و خودجوش با استقبال حدود پنج هزار نفر از مردم مشهد در روز دوشنبه ، بيست و يكم ماه مبارك رمضان و مقارن با سالروز شهادت امام علي (ع) برگزار شد.
عصر روز يكشنبه از دفتر رهبري به دفتر آيت الله صافي اعلام كردند كه صلاح نيست اين مراسم برگزار شود. با اين حال دفتر آية الله صافي اعلام كرد كه اين مراسم برگزار خواهد شد.
باوجود بايكوت خبري اين مراسم در روزهاي گذشته از سوي رسانه هاي دولتي و اينكه اطلاع رساني دفتر آيت الله صافي محدود بود و تنها در هيئات عزاداري در روزهاي شنبه و يكشنبه انجام شد، مردم عزادار مشهد به خواست حضرت آية الله صافي لبيك گفتند. اگر اين مراسم از روزهاي قبل برنامه ريزي و اطلاعرساني ميشد قطعا چندين برابر اين جمعيت با آيت الله صافي همراهي مي كردند
با توجه به حضور هزاران نفر از مردم مشهد و استقبال گسترده روحانيون از اين مراسم، راهنمايي و رانندگي مشهد مسير راهپيمايي از محل مدرسه مرحوم آية الله خويي به سمت حرم امام رضا (ع) را بسته بود و مشكلي از سوي نهاد هاي امنيتي براي مراسم ايجاد نشد.
آيت الله صافي گلپايگاني در روزهاي قبل از انتخابات سال 88 با مهندس موسوي ديدار كرده بود و در روزهاي پس از انتخابات باوجود توصيه هاي دفتر رهبري حاضر به پذيرش احمدي نژاد در سفرش به قم نشده بود.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر