۱۳۹۰ مرداد ۱۸, سه‌شنبه

شب بود
شادروان فریدون فرخزادبا توجه به پخش مستند یک ساعت و نیمه «شب بود» از شبکه من و تو به تاریخ شانزدهم مرداد ماه 1390 در ساعت 23:00 تا جایی که از فریدون خوانده بودم و شنیده بودم می نویسم که:
1 - به غیر از مطالب سرکار خانم پوران فرخزاد و جناب آقای اسماعیل خویی بسیاری از گفته های دیگر مصاحبه شوندگان، با واقعیت ها همخوانی ندارد.
2 - همانطور که اغلب مطلعین دوره 71-1347 می دانند اصولاً نه تنها هیچ گونه مودت و دوستی بین مرحوم فریدون فرخزاد و خانم گوگوش وجود نداشت بلکه با توجه به بسیاری از واقعیت های عینی و مستند و مستدل همراه با شواهدی که بسیاری از آنها هنوز در قید حیاط می باشند، رابطه سراسر غیر دوستانه ای نیز بین آنها برقرار بود. لذا با توجه به این سابقه چطور خانم گوگوش که همه می دانیم هزینه سرسام آور دو شبکه «من و تو یک و دو» را از کدام منبع تأمین می کنند اقدام به پخش مستند «شب بود» می نماید؟ و این در حالیست که چند شبکه واقعی ملی و میهنی باقیمانده با ده ها معضل و مشکلات قادر به تأمین مخارج اولیه خود نمی باشند.در یادداشت ها بعد راجع به گوگوش و عوام فریبیش و سوءاستفاده از چیزهایی که به وجود می آیند می نویسم.

3 - فعلاً قابل ذکر می دانم در مورد آقای میرزا آقا عسگر  مانی به اطلاع برسانم ایشان هرگز نه در ایران و نه در خارج از کشور حتی برای یک بار هم فریدون فرخزاد را ندیده بودند و فریدون فرخزاد هم هرگز تا روزی که زنده بود نام چنین شخصی را نشنیده بود (مثل همه ایرانیان) لذا چطور ممکن است فریدون از ایشان درخواست و دعوت برای دیدار نموده باشد؟ و ایشان هم قبول نکرده باشد؟ به همین منوال می توانید روی  دیگر اظهارات  ایشان و کتاب سراسر کذب ایشان قضاوت بفرمائید.
5 - متأسفانه هنوز هم بسیاری هستند که با توسل به مرده فریدون می خواهند برای خود نامی و اعتباری کسب کنند.
6 - در مورد آقای ابی علیرغم اظهارات ایشان هرگز نه ترانه ای از ایشان در هیچ کدام از شوهای تلویزیونی و یا رادیویی فرخزاد پخش شد و نه حتی یک بار ملاقاتی بین آن دو انجام گرفت. دلیل عمده آن هم این بود که فریدون چهره آقای ابی را مناسب برای پخش از تلویزیون نمی دانست.
7 - شاهین نجفی رپر خوبی ایست و خیلی از کارهایش را گوش کرد ه ام.اما کار عموفریش کار ضعیفی ست  نه در حد فریدون  و نه در حد هر جریان اعتراضی  ایرانی نیست. تا نقد کاملی بر مستند «شب بود» بدرود عزیزان.
http://arashyahyapour.persiangig.com/image/ff%20(51).jpg

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر