۱۳۹۰ شهریور ۱۸, جمعه

دیروز هفده شهریور بود.


دیروز هفده شهریور بود. در پست های حکومتیها به جز معدود پست هایی ندیدم کسی مطلبی در مورد هفده شهریور ارسال کند , ولی تا دلتون بخواهد حمله کرده بودند به گلشیفته فراهانی. بازیگری که کاری کردند فعالیت هنری در ایران را با همه خوبی ها و بدی هایش به لقایش ببخشد و به خارج از ایران کوچ کند.
ممنوع الکار , ممنوع الخروج و ممنوع التصویر بودن یک هنرمند چه بازیگر چه خواننده و چه هر رشته دیگر هنری ,کلماتی هستند که ما فقط در ایران شاهدش هستیم.حتی کلمات رنج آوری همچون بازداشت و زندانی کردن یک هنرمند!
هنرمندی که برای او تعیین و تکلیف کنند دیگر هنرمند نیست! چرا وقتی هنرمندی بخواهد فیلمی یا آهنگی بسازد , شعری یا داستانی بنویسد و یا هر اثر هنری دیگری خلق کند باید همانند حاکمیت فکر کند و اگر غیر از این باشد او دیگر از نگاه آنان هنرمند نیست بلکه یک فریب خورده استکبار است و باید ممنوع الکار, ممنوع التصویر , ممنوع الخروج و حتی بازداشت و زندانی شود؟! این چه کشوری است که در آن اظهار نظر مخالف نظر حاکمیت باید در نطفه خاموش شود؟
و جالب تر از همه اینست که خود را صاحب هنرمند نیز میدانند و مدعی هستند اگر هنرمندی در ایران استعدادی از خود نشان داده و هنرمند شده به صدقه سری آنهاست و اینان بودند که هزینه های او را تقبل کرده اند و باعث شکوفایی او شدند. پس حق دارند هر وقت که خواستند جلوی او را بگیرند و نگذارند به هنر خویش بپردازد! اگر هنرمندی که در ایران اجازه فعالیت ندارد در کشور دیگری به فعالیتش ادامه دهد , به رگ غیرت اینان بر میخورد که چرا ایران را رها کردند و همانند غرب زده ها در آن کشورها فعالیت می کنند!!
ما از این هنرمندان زیاد داشتیم و خواهیم داشت. از نویسنده و شاعر گرفته تا بازیگر و خواننده و کارگردان. و در حال حاضر کسی که در بورس حملات طرفداران حکومت قرار گرفته اند گلشیفته فراهانی است!
طرفداران حکومت بدانند هنرمند ایرانی هر چند در کشورهای دیگر نمی توانند روح هنری خویش را همچون زمانی که در ایران بوده است, بدمد ولی جای امیدواری است که آن هنرمندان هنوز میتواند هنر خویش را هر چند اندک برای آیندگان به یادگار بگذارند.
ما نیز آرزوی روزی را داریم که در ایران هنرمندی به دلیل همسو نبودن با دولت مجبور نباشد فعالیتش را متوقف و یا از ایران خارج شود!

http://upload20.ir/upload/13155760131982273152.jpg

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر